piątek, 23 grudnia 2011

Trójkątny nóż do wykrawania i ozdoby z pomarańczy

Święta to nie tylko zapach smażonego karpia i bigosu, to także zapach świeżych cytrusów. Kiedyś były one rarytasem, dziś dostępne są przez cały rok, ale właśnie teraz - w grudniu są najlepsze. Z pomarańczy przy pomocy trójkątnego noża do dekoracji możemy wyczarować piękne, pachnące ozdoby.  Trójkątny nóż do dekoracji to bardzo przydatne narzędzie. Powierzchnia tnąca zakrzywiona jest na kształt trójkąta, dzięki temu narzędzie doskonale sprawdza się do wykrawania ozdobnych szlaczków. Wygodna oprawa sprawia, że narzędzie łatwo się prowadzi. Dekoracyjne wzory można wycinać w skórce pomarańczy, arbuzów czy cukinii.

Skromny kwiatuszek:
W pomarańczy naciąć 6 pasków, tak by u podstawy nie rozciąć skórki do końca. Wycięte paski zaginamy do środka.
Pomarańcza w wianuszku:
By wykonać tę ozdobę należy wyciąć 12 pasów, tak by u podstawy nie rozciąć skórki. Następnie każdy z pasków zagiąć do środka i i wsunąć szczelinę obok po lewej stronie. 
Spiralka z pomarańczy:
Skórkę pomarańczy nacinać spiralnie jednolitym, równomiernym ruchem.
Tak przygotowane ozdoby można wykorzystać do dekoracji półmisków z owocami lub ciastkami. Uzupełnione o goździki i świeczki będą piękną, aromatyczną ozdobą wigilijnego stołu.  

Ten wpis nie jest sponsorowany. Jeśli chcesz na mojej stronie zareklamować w ten sposób inne narzędzia kuchenne - napisz do mnie.

6 komentarzy:

 1. a gdzie taki można kupić?
  Ładnie się prezentuje

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. ojej, ja też chcę taki nóż! pod choinkę jak znalazł xd
  piękne te ozdoby ;]

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety, taki nóż można kupić jedynie w specjalistycznych sklepach gastronomicznych

  OdpowiedzUsuń
 4. Można kupić najtańszy nóż w markecie i wygiąć go w ten sposób. Te najtańsze noże są produkowane w gorszy sposób (inna obróbka stali), co powoduje że można go wygiąć nawet o kąt 90 stopni. Uważajcie aby przy tym się nie złamał. Polecam wszelakie środki ostrożności tj. grube rękawice i przede wszystkim ochrona ciała i twarzy w razie ułamania ostrza - jest w stanie wystrzelić z niesamowitą prędkością i siłą!

  OdpowiedzUsuń
 5. Tego typu noże i wiele innych specjalistycznych można nabyć na http://sklep.carvingal.pl Polecam

  OdpowiedzUsuń
 6. Na Allegro, lub wpisać w google Triangle,tam są jeszcze inne też super się przydadzą

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...